Kvinta - litvínovská folková skupina

Vítejte na stránkách litvínovské folkové kapely KVINTA. Co tu je k dostání? Informace o kapele, sem tam nějaké foto, minireportáže z vystoupení, ukázky písní v mp3... ale na to všechno příjdete sami. Tak - pěkné počtení...

NA VĚDOMOST SE DÁVÁ...
HLEDÁME KYTARISTU A BASKYTARISTU


Co Kvintu čeká...:

25.03.2010 (čt) * 19:30 * Večery pod kaštanem (Bob a Bobci, Kvinta) * Kaštan - restaurace, kavárna (Most)
04.04.2010 (ne) * 14:00 * Velikonoční jarmark * 1. náměstí v Mostě
22.05.2010 (so) * Salainský žebřiňák (čas bude upřesněn později)

... a co Kvintu neminulo:

17.12.09 (čt) * 19:00 * Kvinta hostem souboru Meluzína * galerie Radničního sklípku Litvínov
21.11.09 (so) * 14:00 * Kvinta hostem na Dětské Portě * CVČ Most
18.09.09 (pá) * 19:30 * Folkový večer v aule Scholy Humanitas * Litvínov
29.08.09 (so) * 16:00 * 25. Šumavský pařez - Dolní Lhota
13.06.09 (so) * 15:00 * Osecká kytara * autocamp Osek
06.06.09 (so) * 13:30 * Zvíkovecká Kytička * Zvíkovec
28.01.09 (st) * 18:00 * Koncert v ZUŠ * ZUŠ * Litvínov (prozatímní trio bude součástí koncertu učitelů)
19.09.08 (pá) * 19:00 * Zpívání dovoleno * Divadlo M * Duchcov (hosté sk. Bob a Bobci)
12.09.08 (pá) * 20:00 * zábava * Soběchleby (u Blšan)
06.09.08 (so) * 12:00 * Trampský širák * Štoky (u Jihlavy)
31.08.08 (ne) * 17:40 * Folkový Most * Most
14.06.08 (so) * 15:00 * Osecká kytara * autocamp Osek u Litvínova
06.06.08 (pá) * 19:00 * Hašmar Country * Lovosice
19.04.08 (so) * 10:00 * primární kolo PORTA 2008 * Dům kultury, Březová
29.03.08 (so) * 19:00 * folková kavárna - host Duo Passage * Docela velké divadlo, Litvínov
22.02.08 (pá) * 20:00 * 5. Muzikantský ples * Citadela, Litvínov


31.12.2009

PF 2010

PF 2010

Kvinta


21.11.2009

Dětská porta

21.11. jsme byli hosty na Dětské Portě v CVČ Most. Účast soutěžících byla překvapivě velká. Některé výkony – jak už to bývá - byly průměrné, jiné roztomilé a před některými musím smeknout.

Naším úkolem bylo vyplnit zhruba půlhodinovou pauzu, ve které se porota radila o umístění soutěžících. Věřím, že jsme ten čas nejen "vyplnili", ale přispěli i k celkové příjemné náladě, která zde celé odpoledne panovala.

Lada


18.09.2009

Folkový večer v aule Scholy Humanitas

Folkový večer 18.9.09 - aula Scholy Humanitas, LitvínovV pátek 18.září 2009 jsme se jako hosté skupiny "Pět oříšků pro Popelku" zúčastnili folkového večera ve Schole Humanita v Litvínově. O akci jsme se dověděli pouze den předem, takže byly jisté obavy, jak vše dopadne.

Folkový večer 18.9.09 - aula Scholy Humanitas, LitvínovV aule se nesešlo moc diváků, na čemž se podepsal z velké části nastávající krásný víkend. Hraní nám ale nakonec dopadlo velmi dobře. Atmosféra příjemná, zvuk výborný... tak to má být.

Tomáš


29.08.2009

25. Šumavský pařez v Dolní Lhotě

Tomáš a Zmijovka - Šumavský pařez 29.8.09 - Dolní Lhota Pamětní list -Šumavský pařez 29.8.09 - Dolní Lhota

Lada


13.06.2009

Zprávičky z Oseka a Dolní Lhoty

Na červnovém hraní v Oseku byla jako vždy příjemná atmosféra a letos i vydařené počasí, zkrátka samá pozitiva!

Na sklonku prázdnin jsme se vydali do Dolní Lhoty na výroční 25. Šumavský pařez. Pocity z našeho hraní byly tentokrát nevalné – "pomohl" nám k tomu i zvukař, prostě to úplně nesedlo. Komu se skvěle zadařilo, byl dámský kvartet Přelet M.S. s Romanou Tomáškovou v čele. Jinak vše proběhlo OK, dokonce nám Zmijovka přežila cestování autem bez následků (jízdu autem obvykle nesnáší).

Tak, prázdniny sice skončily, ale má prý být pěkné babí léto, tak přeju ještě hodně pohody a sluníčka.

Lada


06.06.2009

Zvíkovecká kytička 2009

Tomáš a Zmijovka - Zvíkovecká kytička 6.6.09 - ZvíkovecV sobotu 6. června jsme se, po více jak půl roce, postavili na podium, tentokrát již v "minimalizované" podobě. Po měsících hledání náhrady za Honzu, Linďáka a Helču jsme nakonec usoudili, že se musí hlavně hrát, třeba jen v triu.

Tomáš a Zmijovka - Zvíkovecká kytička 6.6.09 - ZvíkovecPlni očekávání jsme vyrazili na Zvíkovec, kde nás čekal, jako vždy, pěkný areál, ale bohužel už horší počasí. Samotná soutěž začala před druhou odpoledne více jak půlhodinovým vystoupením mysliveckých trubadůrů, takže se od začátku vše pěkně protáhlo... Potom už se opravdu soutěžilo, přihlášených bylo jedenáct, my předposlední. Došlo na nás někdy kolem šesté, asi hodinu poté, co přestalo pršet. Po počátečním boji se zvukem se nakonec vše docela povedlo. Konečné třetí místo nikdo z nás nečekal a mile překvapilo. Jde to i ve třech a má to smysl...

Takže, co nakonec: hraní bezva, prostředí krásné, kapelní pohoda, grilované kuře super, koláč taky. Rádi přijedeme znovu – ve třech nebo kdo ví...

Tomáš


25.04.2009

Premiéra v "zeštíhlené" sestavě

Tak jsme se rozhodli zase vylézt na prkna, co znamenají... muziku. Musím říct, že už nám to pořádně scházelo. Sice se nám stále nepodařilo najít někoho vhodného do party, no co se dá dělat, tak to zkrátka je. Neznamená to, že bychom pár případných adeptů nevyzkoušeli, ale nebylo to jaksi ono.
6. června 2009 budeme mít "premiéru" na festivalu Zvíkovecká kytička. Budeme hrát ve složení:

Věříme, že si Vás naše muzika najde.

Lada


07.12.2008

Na vědomost se dává...

Vzhledem k tomu, že Olda, Helena a Ampér ukončili své působení v Kvintě, uděláme si jakousi „přestávku“, v níž se budeme snažit najít pro Kvintu vhodné muzikanty. Tím dáváme na vědomí, že HLEDÁME KYTARISTU A BASKYTARISTU.

Všem příznivcům Kvinty přejeme příjemné prožití Vánoc a šťastný nový rok 2009.
...a Kvintě, aby "přestávku" neměla moc dlouhou!

Tomáš, Zmijovka a Lada


24.11.2008

Vážení přátelé...

Dne 13.11.2008 jsem ukončil po 14 letech svoje působení ve folkové skupině KVINTA. K odchodu jsem se rozhodl zcela dobrovolně z osobních důvodů.

Kvinta prozatím zůstala ve složení:

Oldřich Šimků a jeho žena Helena odešli ze skupiny v září 2008.

O dalších činnostech skupiny se dozvíte prostřednictvím těchto stránek.
Mějte se fajn.

Ampér


20.5.2008

Pár vět pro Vás

Asi jste postřehli, že nám zase nějakou dobu nefungovaly stránky. Ale už zase fungují a od posledního únorového povídání jsme si opět párkrát "brnkli". No a těm, kteří si o tom chtějí něco přečíst, jsou věnovány následující řádky.

V litvínovské Citadele proběhl tradiční Muzikantský ples, který pořádá chudeřínská ZUŠka. Tentokrát šlo o ples s podtitulem "kloboučnický" a tak bylo v sále ke zhlédnutí nepřeberné množství různých pokrývek hlavy. Jedním z účinkujících byla i Kvinta, ale né ta folková, ale ta "odvrácená" - plesová. Pan ředitel (ZUŠ) byl trochu ve stresu ohledně organizace a možná i díky tomu došlo k drobnému konfliktu mezi ním, Lindou a mnou z důvodu našeho oblečení. Všichni jsme to "ustáli" a hraní bylo vydařené.

Náhodnou "folkovou kavárnu" v Docela velkém divadle v Litvínově jsme obohatili o duo Passage. Bylo plno a to i díky tomu, že členové tohoto dua májí v blízkém okolí mnoho kamarádů a přátel. Zavzpomínali jsme na časy, kdy jsme v příjemném prostředí divadla mívali pravidelné koncerty. Neuvažujeme však o návratu k těmto pravidelnostem. Spíše plánujeme náhodné koncerty, a tak již dnes víme, že na podzim se v Litvínově opět sejdeme a pozveme nějakého zajímavého hosta.

Říká se... nevstoupíš do stejné řeky... ale my vstoupili. Zúčastnili jsme se oblastního předkola Porty 2008. A aby to bylo zajímavé, jeli jsme "předkolovat" do Březové u Sokolova. Viděli jsme některé známé tváře, ale hodně těch neznámých. V porotě byla také velice známá tvář, a to tvář Luboše Stráníka. Zvláštní byl systém předkol, což znamenalo... jedno předkolo před několika týdny v Plzni, druhé předkolo v Březové cca od 10 hodin. Z těchto předkol postoupilo několik kapel do odpoledního finále. Mezi jinými i my. A z odpoledního finále se vybíralo do národního finále, které proběhne někde v Praze. Tam ale Kvinta nepojede. Vybírali se pouze tři kapely a Kvinta byla "určitě" čtvrtá.

Ampér


12.2.2008

HALÓ... JSTE TAM?

My jsme tady. Konečně se dostáváme k aktualizaci našich stránek. Neptejte se nás, proč to nefungovalo. Jednak tomu sami nerozumíme a navíc většina z vás také ne. V současnosti řešíme nějaký nový vzhled webu a také systém, ve kterém budeme stránky zpracovávat, aktualizovat, atd...

Nejdříve několik informací o časech minulých.
Nezaháleli jsme a hráli, kde se dalo. Objeli jsme pár akcí, ale hodně se na našem hraní (myslím tím četnost) odráží to, že jsme rodinný podnik a máme děti a problémy s tím, kdo je pohlídá, když chceme jet hrát... a spousta jiných starostí. Letos se do manažérského dění v kapele aktivně zapojili i Tomáš a Lada, a budeme se snažit ukázat se na nejrůznějších festivalech a v různých klubech po celé republice... ale hlavně tam, kde o nás budou stát pořadatelé a především diváci. A když jsme u těch diváků, tak se dostáváme k "Folkovým kavárnám s Kvintou".
V roce 2006 jsme je pořádali "folkové kavárny" každý měsíc, v roce 2007 už jen jednou za dva měsíce, a to z důvodu nízké návštěvnosti, a ze stejného důvodu jsme je pro rok 2008 zrušili úplně. Navíc se chystají i nějaké změny v klubu Kasandra, kde jsme hráli. Několik potvrzených koncertů pro letošní rok vám již nabízíme v kalendáři akcí a další sjednané akce budou postupně přibývat.

Máme novou skladbu s názvem "Jednou najdeš cíl". Nabízíme krátkou ukázku.

Ampér


11.9.2006

Co se dělo... a hezky pohromadě...

Čas se stává mým velikým nepřítelem a díky svým dalším aktivitám mám problémy občas napsat něco nového na naše stránky. Proto jednou za čas vznikne takovýto blok, ve kterém se budu snažit rozvzpomenout na uplynulé akce s Kvintou.

Osecká kytara už není "Osecká kytara". Festival... ani nevím jak se jmenuje... je jako nástupce výše zmíněného. Už ho nepořádá Luboš Stráník, ale Jarda Kuchař (potažmo celá skupina Naspěch) ve spolupráci s majitelem kempu panem Kavkou. Byli jsme pozváni, ale účast jsme si podmínili časnou hodinou našeho vystoupení. A tak jsme 17. června hráli v Oseku jako jedni z prvních. Důvodem našeho chvátání byl následný zrychlený přesun do Chodova u Karlových Varů, kde nás čekalo druhé vystoupení.
Skupina Bodlo, která byla hostem v naší Folkové kavárně, si nás pozvala na festival Chodobrnky. Dorazili jsme včas. Právě hrál Pepa Štross a po něm my. Dohrál, a protože byl také moderátorem této akce, velice hezky nás uvedl. Atmosféra byla díky divákům super a hraní velice rychle uteklo.

V "kavárně" jsme měli 23. června hosta, kterého už naši stálí návštěvníci měli několikrát možnost slyšet... skupinu Šantré. Je o nich poslední dobou slyšet v médiích víc a víc a musím uznat, že právem. Přijeli posíleni o příčnou flétnu, resp. o dívčinu, která na ni v některých písničkách krásně hrála (jméno ze mně nedostanete).

Jindra Kejak nás přesvědčil, že žije. To když se ozval s nabídkou hraní na jeho pravidelném festiválku v Droužkovicích u Chomutova fv sobotu 15.7.2006. Rádi jsme přijali a přijeli. Hráli jsme jako první, protože Linďák chvátal na noční šichtu. Začátek nabral asi půlhodinový skluz a tak byl Linda trochu nervózní. Ustáli jsme to v pohodě. Po nás hrál Žalman a spol. Z jejich koncertu jsme slyšeli asi 2 písničky a pak už jsme uháněli domů.

V pátek 21.7. si u nás, ve Folkové kavárně, po několika letech opět zahrála děčínská skupina Juwel folk. Výrazná změna po těch letech spočívá snad jen ve změně kytaristy. Místo Martina Rychtaříka dnes tento post zastává Pepa Krulich (Wydle). Písničky jsou stále dobré. Hráli i spoustu písniček Petra Kalandry, což jsem já, Linďák a Míra Kuželka (který si přišel poslechnout) přijali jako zajímavé zpestření. Začínáme si pomalu zvykat na Kasandru a začínáme zde pařit a jamovat do noci. Společné noční hraní s Juweláky bylo trochu hlučnější díky rytmické sekci Honzy Mirovského a Ogyho. Byla sranda.

Srpen byl zatím nejslabším měsícem v návštěvnosti Folkových kaváren. Nemyslím si, že by za to mohl výběr hostů, kterými bylo trio Vítr ve vlasech. Spíš to bylo dáno měsícem srpnem jako takovým, měsícem, kdy má většina lidí dovolenou, a nebo je jen tak na své zahrádce, v lese, v hospodě... atd. Vítr ve vlasech je skupina (skupinka) složená z Míly Pilaře (kytara, 5 oříšků pro Popelku, Helči brácha), Tomáše Smrže (kytara, Střepy) a Petra Štempáka (baskytara, ex Pro kočku). Tahle skupina má vynikajícího textaře, kterým je Míla Pilař. Ještě však bude nějaký čas trvat, než se skupina "usadí" a nabere tu správnou jistotu při hraní.

Dospěli jsem k názoru, že dělat folkové ace 2x do měsíce na stejném místě není nejlepší. V klubu Kasandra Tyma dělá Folkáč a my "kavárnu". Nechceme odradit diváky, a tak jsme se rozhodli dělat folkové akce na střídačku, to znamená po měsíci. Jeden měsíc bude Folkáč a další měsíc Folková kavárna s Kvintou. V září a říjnu už máme nasmlouvané skupiny a tak to ještě necháme, ale v listopadu bude pouze Folkáč. V prosinci bude společné hraní Kvinty a Střepů, tedy obou pořádajících těles. A k upřesnění... v září 22.9 (pátek) bude hostem skupina Toman a lesní panna z Blovic, v sobotu 23.9. zahraje Kvinta již tradičně na nočním pohádkovém pochodu "Než vyjde večernice" a v říjnu 22.10. (pátek) vystoupí jako host Kvinty v Kasandře pražská skupina Olda Crz.

Ampér


5.6.2006

Opět stručné shrnutí...

Opět stručné shrnutí uplynulých vystoupení. Tentokrát to vezmu od toho posledního.

V sobotu 3.6.06 jsme hráli na 14. ročníku Zvíkovecké kytičky. Společně s dalšími deseti skupinami jsme se snažili zaujmout početné řady diváků a rovněž několikačlenou porotu.O kolik hlasů nám utekla cena diváků nevím, ale jelikož byla cena diváků dvoupatrový dort (a já mám sladké rád), trochu mě to mrzelo. Při vyhlašování pořadí skupin vybraných porotou se na třetím místě umístila skupina Tuláci, na druhém místě písničkář (tuším že Jiří) Shmidt a na prvním místě skupina Kvinta - tedy MY. Měl jsem z toho velikou radost a Linďák taky. Zbytek kapely byl už totiž z rodinných důvodů několik hodin pryč a tak se o našem vítězství doslechli později.

Zcela nečekaná akce se vyskytla 28.5.06 - konal se Den otevřených dveří v Chemopetrolu Litvínov. Původně měla hrát skupina Petr Kalandra Revival Band (já a Linďák), ale tato skupina neměla bubeníka a tak hrála Kvinta a Míra Kuželka. Začátek měl být v 9 hodin dopoledne, ale to teprve dorazili k již postavenému pódiu zvukaři a začali vybalovat mikrofony a kabely, takže se začínalo v půl desáté. Celou dobu foukal silný vítr, který trhal postranní plátěné stěny pódia. A tak nad námi občas jezdila střecha nahoru a dolů - podle potřeb techniků, kteří se snažili tyto boky pódia několikrát opět přichytit. Když začaly padat z konstrukce i spojovací nýty, šlo do tuhého. Dopadlo to tak, že jsem představil kapelu, a chtěli jsme zahrát ještě jednu písničku a pak pozvat Míru Kuželku, ale silný poryv větru snesl k zemi další spojovací nýty a zvukaři naše vystoupení ukončili. A tak se ke slovu, resp. ke zpěvu už Míra Kuželka toto dopoledne nedostal.

20.5.06 jsme se chystali na Noworolskou walchu. Den předtím jsem se zkontaktoval s kytaristou Walchařů a vlivem informačního šumu jsme se na již domluvenou akci nedostali. Čekal, až se mu ozvu, a já měl vše za vyřízené. Tak snad napřesrok.

Ten den nás čekalo ještě jedno vystoupení, a to na akci s názvem Květen pro veřejnost, což bylo představení neziskových organizací. I zde se to nějak zvrtlo a vlivem velice špatného počasí nepřišli žádní diváci, a navíc hrozilo poškození aparatury. A tak jsme se po dohodě s Tomášem Smržem, který tuto akci pořádal, "rozpustili" do svých domovů.

Hostem květnové folkové kavárny s Kvintou (19.5.06) byl známý mostecký písničkář a skladatel Míra Kuželka. Je to typ písničkáře, se kterým se nenudíte. Diváci tak zažili báječné vystoupení, na které budou dlouho vzpomínat. Zpestřením bylo společné hraní Míry Kuželky a Kvinty. Hrála se písnička Těžkosti, kterou složil právě Míra Kuželka. Po oficíálním ukončení folkové kavárny s Kvintou se pokračovalo do pozdních nočních hodin zcela neoficiálně u stolků.

V sobotu 13.5.06 jsme se s Kvintou opět vydali na cesty. Nejeli jsme nikterak daleko. Jen do Hradce u Kadaně, kde se v místním kempu konal festival Hradecký víkend. Hráli jsme po skupině Zelenáči. Zvukaři si při stavění mikrofonů udělali trochu zmatek a tak bylo naše vystoupení chvílemi zpestřeno překvapením ve formě houkání. Dopadlo to však dobře a lidem se naše vystoupení líbilo (pokud mohu posoudit z průběhu vystoupení i z reakcí po něm).

A už jsme v dubnu (21.4.06), resp. v dubnové folkové kavárně, kde si jako host zahrála děčínská skupuina Vomiště. S touto skupinou jsme již prožili mnoho akcí, Port, a jiných festivalů. Jejich vystoupení u nás stálo za to, a jsme rádi, že můžeme divákům zpřístupnit kvalitní skupiny nejen ze severočeského regionu.

K tradičním událostem v Mostě již řadu let patří velikonoční jarmark. Na tom letošním jsme hráli 14.4.06. Počasí bylo příjemné, diváků bylo hodně, zvuk byl dobrý, nálada v kapele báječná, prostě pohoda.

Ampér


9.4.2006

To nám to nějak utíká...

Slyšíte ten zvuk? Jako že někdo něco sype? To já... na svojí hlavu... celou popelnici! Tak se koukám, co jsem psal naposledy na stránky Kvinty, a hluboce jsem se zastyděl. Sjednávám okamžitě nápravu a píši následující řádky.

Pozvání do únorové Folkové kavárny s Kvintou (17.2.) přijala písničkářka Simona Klímová. Již několikrát jsme se s ní míjeli na různých pódiích a nikdy nebyl čas pořádně si Simonu poslechnout. Vždycky to byly maximálně dvě písničky. Nelenil jsem a navštívil její www stránky (http://simonaklimova.wz.cz) a kromě těch málo písniček ze živého hraní jsem si ještě mohl poslechnout další v mp3. Písničky mě oslovily natolik, že jsem se rozhodl Simonu pozvat k nám, a udělal jsem dobře. Příjemný večer, strávený při poslechu jejích písniček, stál rozhodně za to. Po oficiálním skončení Folkové kavárny jsme si po dlouhé době opět sedli jen tak s kytarami a hráli u stolečků.

V březnu (17.3.) bylo v "kavárně" veselo. Ono taky s Pepou Štrossem to snad ani jinak být nemůže. Ten člověk si zkrátka pohrává s češtinou nejen v písničkách, ale i když jen tak prostě mluví. Na jeho vystoupeních se diváci mohou dovědět spoustu perliček z jeho rodinného života. Jeho vyprávění "odnáší" většinou jeho děti, ale ušetřena nezůstává ani jeho žena Minka, která tentokrát přijela s ním. Pepa spěchal na noční směnu, a tak si z Kvinty poslechl jen kousíček a uháněl vytvářet hodnoty.

Na festivalu amatérských skupin v Lomu (25.3.) už jsme pravděpodobně součástí inventáře. Tak jako každý rok, i letos jsme dostali pozvání, a velice rádi jsme ho přijali. Bohužel, díky další hudební aktivitě Ampéra a Linďáka, jsme museli hrát co nejdříve. To znamenalo, že jsme šli na pódium po skupině Naspěch, která hrála první v pořadí. Už je načase zpestřit toto povídání o nějakou perličku. Tak tedy do toho. V jedné skladbě nastoupil Tomáš špatně do automatického bubeníka a až do konce skladby se nám to již nepodařilo srovnat. Musím však "zaklepat", že to bylo poprvé (doufám, že i naposled) za celou dobu, co tento automat na tanečních vystoupeních používáme. Ustáli jsme to s úsměvem a diváci to vzali sportovně. Hrálo se nám moc dobře, lidi nás nechtěli pustit z pódia a neustále se dožadovali přídavku. Tímto jim děkujeme za přízeň a za příjemnou atmosféru, a také děkujeme pořadatelům za pozvání. Takže příští rok v Lomu...(?)

Ampér


20.1.2006

Folková kavárna s Kvintou, host Lidee Noire

Do Folkové kavárny se, jak mnozí vědí, jezdilo vždycky do Litvínova. Jenomže svět se mění a my s ním. A tak se kavárna přesunula z Docela velkého divadla do Kavárny Kasandra v Mostě. Kdo zná Most, tak je to v prostředním sejru. Kdo nezná Most, tak je to na třídě Budovatelů. Oni v Mostě ještě drží ty divný názvy... A sejry jsou tři a nejsou to Apetita, ale trojuhelníkový baráčky.

Co se ovšem nezměnilo je, že domácí kapelou ve Folkové kavárně je Kvinta. A ta jako domácí hráč začínala. Poslouchali jsme pozorně, popíjeli koktejly a jedli utopence vynikající chuti a kvality. Kvintí hraní bylo příjemné. Už hodně dlouho si drží kvalitu. Ale vy to víte.

Po kvintím hraní jsme se rozestavěli my a spustili. Mysleli jsme, že toho stihneme víc, ale nějak jsme zas mluvili. Trochu zlobil zvuk - kytara nějak vynechávala a nemohli jsme přijít na to proč. Záhada. Vzpoura elektronů. Špunty v hadičkách. Nevím, nejsem zvukař. Nakonec jsme to ale odehráli. Myslím, že v pohodě.
Kavárna Kasandra je příjemné místo a myslím, že se tam Folkové kavárně bude dobře dařit. Ostatně konají se tam ještě Folkáče další skupiny - Hudební sešlosti Střepy. Takže folku moc a hodně. Zajděte tam.

Martin Šíl, Lidee Noire


1.1.2006

Muzikantský Silvestr na Poště

Já vím... Silvestr je 31. prosince a na poště se prodávají známky a posílají dopisy...

Ale muzikanti na Silvestra většinou hrají (protože je to kšeft jako blbec) a je jim líto, že ho nemohou strávit i jinými spřízněnými skupinami, a tak se v děčínském hotelu Pošta koná již několik let tahleta velice vydařená taškařice. V hlavních rolích: U-Style, Wydle, Juwel folk, Kvinta... Většinou jsou to však pouze fragmety zmiňovaných skupin, a o tom, že by hráli vlastní tvorbu si můžete nechat pouze zdát. Vyvrcholením je pak "grupáč" (skupinové hraní), kde každý hraje s každým, leckdy dokonce sice všichni současně, ale každý jinou píseň. Nechybí půlnoční odpočítávání a následný bouřlivý přípitek. Většinou se ale půlnoc prošvihne a tak se tentokrát připíjelo v 01:05 hodin. Mám pocit, že to stejně bylo každému jedno. Zábava to je nadmíru skvělá a podle slov majitele hotelu Pošta... 31. prosince je tam proti "muzikantskému Silvestru" veliká nuda.

V lednu (20.1.2006) se můžete těšit v nové Folkové kavárně s Kvintou v Mostě, v klubu Kasandra na chomutovskou skupinu Lidee Noire, a v únoru (17.2.2006) na písničkářku Simonu Klímovou ze Slaného. Začátky jsou v 19:00 hodin.

Ampér


Aktualizováno 14.03.2010

Oldřich Šístek ©2000-2009 | XHTML + CSS